Rezervasyon sistemi nasıl çalışıyor?
+ -

Araç kiralama hizmeti almak istediğiniz bölgeyi ve araç temin noktasını seçerek sorgulama yaptığınız da, kullanmak istediğiniz servisi seçerek size ve bütçenize en uygun kiralık aracı ve servise ulaştıktan sonra, gerekli kişisel bilgilerinizi girerek rezervasyon işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kredi kartımı kullanmadan rezervasyon yapabilir miyim?
+ -

Arackirala.com 'un size kişisel olarak en uygun araç kiralama kampanya fiyatı sunduğu için rezervasyon işlemi sırasında kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Arackirala.com her zaman en üst düzey gelişmiş, güvenlik önlemleri ile kredi kartı bilgilerinizi saklamadan ve aracı bir kurum kullanmadan bankanız üzerinden gerçekleştirmektedir.

Ne tür ödeme imkânları mevcut?
+ -

Tüm banka kartlarınızı ve kredi kartlarınızı rezervasyon işlemi esnasında güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Rezervasyonumun onaylandığını nasıl öğrenebilirim?
+ -

Rezervasyonunuz onaylandığında almış olduğunuz hizmet ile ilgili tüm detayları içeren rezervasyon bilgisi olarak arackirala.com uzantılı bir SMS veya e-posta gelecektir.

Rezervasyonumu hangi koşullarda iptal edebilir veya değiştirebilirim?
+ -

Rezervasyonunuzu araç işleme konulmadan 48 saat öncesinde firmamızı arayarak veya web/mobil app uygulamalarımız ile gerekli iptal işlemini yapabilirsiniz.

Rezervasyon esnasında herhangi bir ödeme yapmam gerekir mi?
+ -

Arackirala.com size kişileştirilmiş en uygun fiyatı sunduğu için rezervasyon işlemi sırasında kredi kartı bilgilerinizi girmeniz ve ödeme yapmanız gerekmektedir.

Araba kullanamıyorum, özel şoför hizmeti alabilir miyim?
+ -

Özel şoför hizmeti için müşteri hizmetleri ile telefon veya mail kanallarımız ile iletişim kurmanız gerekmektedir.

Ek sürücü için ücretlendirme yapılır mı?
+ -

Ek sürücü kullanabilmek için, aracı kiralayan şahsa ilave edilecek ek sürücünün güncel sürücü belgesi ve kimlik bilgileri kiralama sözleşmesine bir ücret mukabilinde eklenmektedir. Ek sürücü kullanılacağı belirtilmemiş ve herhangi bir kaza meydana gelmişse, aracı kullanan kişiler ayrı ayrı ve birlikte sorumlu tutulur. Ek sürücünün de yaş sınırlamasına uyması beklenir.

Çocuğum için ücret ödemem gerekir mi?
+ -

Araçlarda çocuk veya bebek olması durumda, kullanılan araçta bebek ve çocuk koltuğu bulunmak zorundadır. Bu koşullarda tedarikçi firmanın bebek ve çocuk koltuğunu bir ücret ekleyerek kiracıya sunabilir.

Araba kiraladığımda ehliyetimi yanımda bulundurmam gerekli mi?
+ -

Aracı kiralarken yanınızda kimliğinizi ibraz edeceğiniz bir sürücü belgeniz ve kredi kartınızın bulunması gerekmektedir.

Arabamı belirttiğimden uzun süre kullanmak istediğimde ne kadar ek ücret ödeme yapmam gerekir?
+ -

Ek ücret ödemeleri firma koşullarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Aracın teslim tarihinin rezerve edilen tarihi aşması durumunda, kiraladığınız firma tarafından geçerli günün liste fiyatı üzerinden o günlük ücret tahsil edilmektedir.

Araç sigortası neleri içermektedir?
+ -

Aracınızı teslim alırken imzaladığınız sözleşmede, araç sigortasının kapsamı, hasar durumunda oluşacak ödemelerle ilgili bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerin içeriğini öğrenmek için detaylı ve dikkatli bir şekilde okumanız gerekmektedir.

Kaza yaptığımda hasar sorumluluğu üstlenir miyim?
+ -

Kaza Hasarından Feragat, araç kiralama sözleşmesine tabi olan sürücünün, sorumluluğunu hasar durumunda azaltan bir uygulamadır. Aracınızın sigorta ile korunması durumunda hasardan feragat edebilirsiniz. Araçtaki bazı kısımlar ve ögeler bu hasardan feragat sigortası dahilinde olmayabilir. Aracı teslim alırken sigortada bulunan "Neler Dahil" bölümünü kontrol edin.

Yakıt politikası prosedürü nasıl işler?
+ -

Her araç kiralama şirketinin kendine özgü bir yakıt politikası bulunur. Rezervasyon yaparken bu bilgileri görebilirsiniz.

Hırsızlık için bir sigorta bulunuyor mu?
+ -

Hırsızlık Koruması aracın çalınması durumu veya çalınması esnasında kiraladığınız araçta oluşabilecek hasar noktasında sürücünün 'sorumluluk payı' haricindeki tutarı koruma altına alır. Bu tutar ve koşullar kiralama sözleşmesinde bulunan şartlarda belirtilmektedir.

Fatura talep edebilir miyim?
+ -

Arackirala.com, aracı kurum görevi üstlendiğinden, müşteri ve araç kiralama hizmeti veren firma arasında yapılan anlaşmalardan ve kesilen faturadan sorumlu değildir. Müşterimizin sitemizde yaptığı ödeme doğrudan satış yapan firmaya aktarılmaktadır. Fatura işlemlerini aracı teslim alırken yapabilirsiniz.

Uçağım gecikir veya iptal olursa yapmam gerekenler nelerdir?
+ -

Uçağınız gecikir veya uçuşunuz iptal edilirse lütfen en kısa sürede bize e-posta gönderin veya çağrı merkezimize ulaşın. Uçuş bilgilerinizin bize önceden bildirilmesi durumunda, aracı kiraladığınız şirkete gerekli bilgilendirme yapılabilir ve aracınız en fazla 1 saat süreyle bekletilebilir. Uçuş planlarınızda meydana gelen değişiklik, gecikme veya iptallerden Yolcu360 sorumlu tutulamaz ve meydana gelen zararı karşılamaz.

Arackirala.com ek bir sigorta imkânı sunuyor mu?
+ -

Arackirala.com, sizi dilediğiniz hizmetle buluşturan bir aracı kurum görevi üstlenir. Sigorta imkanlarınız tedarikçi firmanın size sağlayacağı imkanlar kapsamındadır. Sigortalar hususunda detaylı bilgiyi araç kiraladığınız firmadan temin edebilirsiniz.

Anlaşmayı nerede imzalamam gerekli?
+ -

Anlaşmanızı, aracı teslim alırken ibraz ettiğiniz kimlik ve kredi kartı bilgileriyle imzalamanız gerekmektedir.

Aracımı belirttiğim süreden önce bırakırsam para iadesi alabilir miyim?
+ -

Kiralamanın başladığı tarihten itibaren, rezervasyon yapılan tarihe kadar anlaşmanız devam eder. Rezerve edilen tarihten önceki iadelerde para iadesi imkanı bulunmamaktadır.

Aracın içinde bir eşyamı unutursam ne yapmalıyım?
+ -

Araçta bir eşyanızı unutmanız durumunda çağrı merkezimizle iletişime geçebilir veya tedarikçi firmayla doğrudan iletişim kurabilirsiniz.

Araç kiralayanın yaşı kaç olması gerekmektedir?
+ -

Araç kiralama firmalarının kendilerine özgü kiralama şartları olabilir. Fakat genelde  araç kiralamak için en az 21, en çok 65 yaşını doldurmamış olmanız ve en az 2 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. Eğer yaşınız 21 yaş altında veya 65 yaş üzerindeyse bazı firmalarda ek ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Kiraladığım aracı teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?
+ -

Araç teslim tutanağını imzalamadan önce; aracın kilometresini, yakıtını kontrol ediniz, varsa kusur ve hasarlarını yetkili arkadaşımızla birlikte tespit ederek tutanağa doğru geçirildiğinden emin olunuz. Ayrıca, kiraladığınız aracın güvenlik donanımı ve aksesuarları ile ilgili yetkili arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Kaza yaptığımda yapmam gerekenler nedir?
+ -

Aracın kiralandığı ofisi arayarak yetkili kişilere bilgi vermesi gerekmektedir. Misafirlerimizin duran araca çarpması halinde ya da aracımız park halindeyken üçüncü şahıslar tarafından aracımıza çarpılması halinde; aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde; sürücü belgesiz motorlu araç kullanılması, sürücüde yaş küçüklüğü olması, sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesinin olması, kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması, kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelmesi, sadece üçüncü kişilere ait eşyalara zarar gelmesi, kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortasının bulunmaması, kazanın ölüm ya da beden zararı ile sonuçlanması hallerinden en az birisi mevcutsa aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde yukarıda belirtilen maddelerden hiçbiri oluşmadıysa, misafirlerimizin kazanın oluş biçimine göre Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı tutması ve kazaya karışan her iki tarafın tüm evraklarının (karşı tarafın ruhsat, trafik sigortası, ehliyet kopyası ve olay yeri fotoğrafları) eksiksiz olarak ibrazı gerekmektedir.

Kiralık aracımı başkasının kullanması mümkün mü?
+ -

Kiralama sözleşmesi, aracı kiralayan kişi ile yapılmaktadır. Sözleşmeye bağlı olarak, aracın tüm sigorta ve güvence şartlarında aracı kiralayan kişinin bilgileri yer almaktadır. Kira sözleşmesinde bilgileri olmayan bir kişinin sürücü olarak maddi ya da manevi hasarlı bir kazanın tarafı olması durumunda; tüm sigorta ve güvenceler geçersiz sayılır, hem aracı kiralayan hem de kazaya karışan kişiler kazadan sorumlu tutulur.

Kiralık Araç mini hasar sigortası nedir?
+ -

2500 TL’ye kadar oluşan hasarlarda Kiracı yazılı el beyanı ile onarım sağlanma avantajı sunan sigortadır. Mini hasar sigortasının belirlediği bedelin üzerinde olan hasarlarda, müşteri tüm hasar bedelinden sorumludur. Mini hasar sigortası lastik, cam ve far, araç alt kısmı, iç döşeme, iç aksam ve tavanı kapsamaz. 2500 TL üzeri oluşacak hasarlarda müşteri polis raporu almak zorundadır. Polis raporsuz hasarlar müşteri sorumluluğundadır.

Araç kiralama güncel kampanyalarınıza nereden ulaşabilirim ve nasıl yararlanabilirim?
+ -

Kampanyalarımıza www.arackirala.com adresinden ayrıca tüm akıllı telefon platformlarında “Arackirala.com” mobil uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. Kampanyaların detay ve açıklama kısımlarında kullanım şartları belirtilmiş durumdadır. Kampanyalar birleştirilemediği için bir seferde sadece tek bir kampanyadan yararlanabilirsiniz.

Araçlarınızın dezenfekte işlemleri nasıl yapılmaktadır?
+ -

Araç havuzundaki tüm araçlara teslimat öncesinde ve sonrasında Kleentech firması aracılığıyla Sağlık Bakanlığı onaylı bir ürün olan ‘Nano Gümüş İyon Bakteri Temizliği’ uygulayarak virüslere ve bakterilere karşı 6 aya kadar tam koruma sağlayan arackirala.com ayrıca müşterilerine hijyen kiti, araç içi ücretsiz müşteri ikramları sunmaktadır. Uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda, özellikle araçlarda en çok kirlenen noktalar konusunda hassasiyetle dezenfekte işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Telefonunuza uygulamayı indirmek için
QR kodunu okutun.
QR code